Zaznacz stronę


ZAPRASZAMY  NA  DOROCZNY  ŚWIATOWY  KONGRES  STOMATOLOGICZNY  FDI 2016

W najważniejszym wydarzeniu w historii polskiej stomatologii weźmie ponad 100 wybitnych ekspertów z całego świata, w tym liczne grono przedstawicieli krajowej myśli naukowej. Rejestracja na Kongres możliwa jest poprzez stronę www.fdi2016poznan.org .  Kongresowi towarzyszy Światowa Wystawa Stomatologiczna na która wstęp jest bezpłatny dla wszystkich, wymagana jedynie rejestracja

Na cały program naukowy Kongresu składa się: sześć równoległych sesji tematycznych, prezentacje ustne i plakatowe, spotkania z ekspertami, sympozja firm oraz warsztaty i kursy praktyczne, czyli tzw. hands-on. Prof. Tomasz Konopka, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, jest członkiem Komitetu Naukowego FDI Poznań 2016.

Sesje periodontologiczne Kongresów FDI systematycznie poruszają tematy zwracające uwagę na korelację patologii jamy ustnej i chorób ogólnoustrojowych. Podobnie będzie w tym roku w Poznaniu.

Światowej klasy periodontolog prof. Maurizio Tonetti z Włoch omówi nowe metody i możliwości profilaktyki oraz leczenia zapalenia przyzębia w warunkach każdego gabinetu stomatologicznego. Prof. Magda Feres z Brazylii przedstawi przegląd wiedzy na temat wspomagającego stosowania ogólnej antybiotykoterapii w leczeniu zapalenia przyzębia. Dr Alpodogan Kantarci z Turcji poruszy  natomiast zagadnienie aktywacji i ustępowaniu stanu zapalnego tkanek przyzębia pod wpływem zupełnie nowych – biologicznych strategii postępowania leczniczego (wykłady będą tłumaczone na język polski). Inne warte wysłuchania : Czy niedoborowi witaminy D  towarzyszą choroby jamy ustnej? ; HOT TOPIC SESSION: Nadużywanie antybiotyków.

Dr n. med. Wojciech Bednarz zaprezentuje wykład o współczesnym postępowaniu w zapobieganiu i leczeniu recesji dziąsłowych,   dr hab. n. med. Paweł Plakwicz wyjaśni zasady regeneracji kości po autotransplantacji zębów z nieukończonym rozwojem korzeni,  lek. dent. Jacek Żurek omówi zastosowanie allogennej uwodnionej matrycy kolagenowej do regeneracji dziąsła.

O tym, że stomatodiabetologia jest faktem będzie natomiast przekonywał znakomity diabetolog prof. Leszek Czupryniak- prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Podczas wykładu przedstawi współczesną wiedzę na temat cukrzycy, jej powikłaniach, możliwości wczesnego rozpoznawania cukrzycy przez lekarzy stomatologów w trakcie leczenia chorób zębów i przyzębia. Postępowanie z chorującymi na cukrzycę i zapalenie przyzębia.